poniedziałek, 30 marca 2015

54. Masaż Shantala

Witajcie!

Na wstępie chciałabym przeprosić za błędy przy odtwarzaniu filmiku w poprzedniej notce. Nie znam się zbytnio na udostępnianiu takich rzeczy za pośrednictwem blogspota. Dziś wrzuciłam go na YouTube i nareszcie działa ;) Wybaczcie zająknienia i pomyłki, ale miałam lekką tremę. Jakość też jest porównywalna do nagrywania kalkulatorem, ale nie byłam do końca przekonana, że go upublicznię.

W dzisiejszym pościaku chciałabym Wam napisać o efektach masażu Shantala.

Zapraszam ;*


Masaż Shantala. Dlaczego muszę wykonywać go na swojej córci? Otóż blisko 3 miesiące temu nasza Pani pediatra stwierdziła u Lalci asymetrię motoryczną. Dostaliśmy skierowanie na leczenie do poradni rehabilitacyjnej. Tam usłyszałam, że Laura ma problemy z napięciem mięśniowym i, aby je wyrównać, trzeba maleńkiej troszkę pomóc. Fizjoterapeutka nauczyła mnie, jak ten masaż wykonywać. Robię go Lalci rano i wieczorem, choć, jeśli jest zmęczona, odpuszczam jej i idzie sobie spokojnie spać.

Postępy. Podczas gdy zgłosiliśmy się do ośrodka, Laura obracała się na brzusio jedynie przez prawe ramię. Na chwilę obecną nie ma z tym problemu przez lewą stronę. W sobotę zaczęła obracać się na plecki z brzuszka. Teraz potrafi turlać się, aż skończy się łóżko - wtedy, rzecz jasna, cofam ją do punktu wyjścia. Kiedy potrzebuję coś zrobić, kładę Lalci na matę, jednak niewiele to daje, bo po chwili mały turlaczek ląduje bezpośrednio na podłodze... 
Umie włożyć stópkę do buzi i ciamka palucha. Coraz dłużej utrzymuje równowagę w pozycji siedzącej, choć z tym uważam, aby nie obciążać zbytnio jej kręgosłupa.

Zachowanie Lali. Masaż bardzo podoba się Laurce. Uśmiecha się, spokojnie leży. Widać, że jej dobrze. Dodatkową zaletą jest to, że niesamowicie nas do siebie zbliża. Lali czuje mój dotyk i przepływającą między nami energię. To cudny sposób na okazanie miłości naszemu maleństwu!

Korzyści.

"Regularne masowanie dziecka codziennie albo co najmniej 3-4 razy w tygodniu daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

  • pomaga w uregulowaniu snu,
  • poprawia trawienie,
  • wycisza, uspokaja,
  • podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa,
  • poprawia, wzmaga więzi z rodzicem,
  • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż:

  • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
  • uspokaja,
  • łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
  • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
  • pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać."

To wspaniałe widzieć postępy swojego dziecka. Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, masę uśmiechów i coraz więcej miłości!

Jeżeli któraś z Was jest zainteresowana wykonywaniem masażu u swojej pociechy, podaję link: masaż krok po kroku.
Ja nie podejmuję się opisywania tych czynności, bo raczej nie potrafię tego logicznie ubrać w słowa.

Teraz kilka fotek mojej księżniczki z dzisiaj ;)









Buziolki ;*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz